Strona gĹ‚ówna
Usługi
Gabinet i Godziny otwarcia
Cennik i formy płatności
Kontakt
Mapa - zaplanuj dojazd
Laserowe usuwanie ĹĽylaków !!
Nasi lekarze
Galeria
Chirurg Onkolog
Raty


Centrum Medyczne LASER-MED

ul. Przyjaźni 69, 47-225 Kędzierzyn-Koźle
tel. +48 508 278 258 , email:

Przełom w leczeniu żylaków i objawów niewydolności żylnej

                  PRZED                                        PO miesiącu od trwającego
                                                                   15 minut zabiegu laserowego                

                       

Laserowe operacje żylaków  metodą EVLT ® całkowicie zastępują krwawy i bolesny zabieg chirurgiczny (stripping). Od niedawna leczenie żylaków laserem metodą EVLT ® dostępne jest  również w Polsce.

Istotą zabiegu EVLT®  jest wyłączenie z krwioobiegu żyły która odpowiada za wypełnianie się krwią żylaka. Laserem nie usuwamy  samego żylaka, który jest jedynie objawem zwrotnego przepływu krwi w żyle, a przyczynę jego pojawiania się. Czynny fragment zabiegu to proces wysuwania światłowodu z żyły przy jednoczesnym uruchomieniu lasera. Dochodzi wtedy do trwałego zamknięcia żyły odpiszczelowej i w dalszej konsekwencji do zaniku żylaków.

Usuwanie żylaków metodą EVLT składa się z następujących etapów:

· Wprowadzenia po kontrolą USG do żyły specjalnego cewnika i światłowodu

· Znieczulenia żyły na jej przebiegu również pod kontrola USG

· Uruchomienia lasera

· Stopniowego wysunięcia cewnika z żyły wraz ze światłowodem (laser włączony) (trwa to ok. 8 minut)

· Założenia opatrunku uciskowego

Pacjent opuszcza gabinet po 15 minutowej obserwacji, a na drugi dzień„ może powrócić do normalnej aktywności !!!

Kto może poddać się leczeniu metodą laserową EVLT®?

1. Leczeniu poddać się może każdy pacjent, u którego stwierdzono występowanie żylaków będących następstwem niewydolności żyły odpiszczelowej.

2. Osoby cierpiące z powodu objawów niewydolności zastawkowej żyły odpiszczelowej:

· bóle nóg

· drętwienia i kurcze łydek

· obrzęki

Pierwszym krokiem jest kwalifikacja do zabiegu, która obejmuje badanie USG  Duplex Color Doppler i konsultacja  chirurgiczna. W ten sposób określona zostanie przyczyna problemu. Znając wynik badania można zdecydować o najwłaściwszym leczeniu.

Badania statystyczne wykazują, że na każdych 100 pacjentów zgłaszających się do lekarza 75-ciu może być poddanych leczeniu laserem.

Metoda EVLT zrewolucjonizowała leczenie żylaków podudzi.

Dlaczego?

Aby to zrozumieć trzeba wyobrazić sobie  zabieg strippingu - rozcięcie uda w okolicy kolana, wypreparowanie dolnego odcinak żyły, rozcięcie w pachwinie, wypreparowanie i podwiązanie żyły, wprowadzenie do żyły cewnika ( przez rozcięcie w pachwinie), przeprowadzenie go przez całą żyłę do okolicy kolana, przymocowanie do cewnika krawędzi żyły i poprzez pociągnięcie (żyła wciągana jest do swojego środka jak przewlekany na lewą stronę rękaw) i wyrwanie jej na całej długości aż do kolana a kiedyś nawet do kostki ! Podczas wyrywania żyła stawia opór, blokuje się, często wymagane są dodatkowe nacięcia. Wyrywanie żyły powoduje często uszkodzenie okolicznych tkanek co skutkuje bólem w okresie pooperacyjnym i długim okresem rekonwalescencji. Do tego wszystkie konsekwencje znieczulenia ogólnego, bez którego stripping jest bardzo trudny do przeprowadzenia oraz długo utrzymujące się zasinienie całej nogi.


Koszt zabiegu wynosi: 2600zł - cena obejmuje laserowe zamknięcie całej niewydolnej żyły odpiszczelowej  lub odstrzałkowej, co skutkuje zanikiem wtórnych do ich niewydolności żylaków skórnych. Dodatkowo w cenie zabiegu jest również uzupełniająca skleroterapia pianowa pozostałych drobnych żylaków i pajączków oraz pierwsza i najczęściej ostatnia wizyta kontrolna po zabiegu (ok. 5 tygodni po zabiegu).

Rejestracja: 0 508 278 258

Top